Żarówka Dekoracyjna Edisona

Żarówka Edison nawiązuje do żarówki wymyślonej przez Thomasa Edisona. W środku żarówki znajduje się kilkukrotnie opleciony węglowy drucik. Subtelne światło dodając ciepła do każdego wnętrza stworzy niepowtarzalny klimat. Tylko w ByLight oryginalna żarówka Edisona.

Dane techniczne

Wymiary
64 mm x 145 mm
Lumeny
150 lm lub 260 lm
Moc
40W lub 60W
Gwint
E27 - standardowy
Żywotność
ok. 2000 h
Temperatura barwowa
2400 K

Więcej szczegółów

PRODUKT DOSTĘPNY

  • 40 W
  • 60 W

Wysyłka
  • Kurier: 17.90 zł
  • Odbiór osobisty: 0,00 zł
Darmowa wysyłka od 500,00 zł, brakuje Ci jeszcze 500,00 zł
Płatność
  • Przelew bankowy
  • Płatność przy odbiorze
  • Dotpay

39,90 zł


Dziecko chorowite od maleńkości, najgorszy uczeń w klasie, a jednocześnie dociekliwy młodzian i wielbiciel domowych eksperymentów. Tak, tak, to właśnie Thomas Edison. Od dzieciństwa nie przepadał za wkuwaniem wiedzy na pamięć, za to wytrwale próbował odpowiadać sobie na pytania, które zadawał mu otaczający go świat. Urodzony w 1847 roku, przez ponad 80 lat swojego życia zdążył zarejestrować ponad 1000 patentów, w tym też ten najważniejszy dla nas, którym była żarówka Edisona. Pierwsza na świecie, oficjalnie przygotowana żarówka elektryczna nie była jednak debiutem naukowca, bo rok wcześniej, w 1878 roku, opatentował fonograf, poprzednik gramofonu. Pomimo jednak tego znaczącego wkładu w świat dźwięków to żarówka Edisona jest w ByLight naszą ulubienicą.

Żarówka… na pewno Edisona?

Co jednak, gdybyśmy powiedzieli, że żarówka Edisona nie jest do końca… jego żarówką? Naukowiec udoskonalił wcześniejsze, brytyjskie projekty, dodając do urządzenia drucik z wolframu wykorzystywany zamiast grafitowego żarnika. To wydłużyło znacznie czas działania żarówki dekoracyjnej, ograniczyło podaż prądu niezbędną do jej świecenia, a także pozwoliło uzyskać idealne, białe światło w sporych ilościach. Idealnym rozwiązaniem okazało się wprowadzenie do próżni szklanej bańki obojętnego gazu, np. w postaci argonu, który zapobiegał spalaniu wolframowego żarnika po kontakcie z powietrzem atmosferycznym. Takie udoskonalenie znane jest do dziś.

Dzisiejsza żarówka Edisona

Jest powód, dla którego w ByLight tak kochamy żarówki Edisona. Przede wszystkim są one estetyczne, łącząc cienkie szkło z dekoracyjnie zaplecionym węglowym drucikiem. Ich subtelny charakter i delikatne światło dodając ciepła każdego wnętrzu, łagodnie je oświetlając. Jednocześnie wytrzymałość konstrukcji pozwala na to, aby żarówki Edisona wykorzystywać również w projektach na zewnątrz, np. do altan czy na tarasy. Mądrze dopasowana do wnętrza, daje nieskończenie wiele możliwości dekoracyjnych, odsyłając nas do minionych czasów czy wręcz przeciwnie – wprowadzając łagodny akcent poprzedniej epoki do nowoczesnego wnętrza.

Bezpieczna przesyłka?

To nasz priorytet. Każda żarówka Bylight zapakowana jest w mocny karton i szczelnie osłonięta kilkoma warstwami folii bąbelkowej - tak, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia przesyłki. Warto pamiętać, że żarówki mogą posiadać drobne rysy - wynikają one z ręcznego procesu produkcji. 

Gwarancja rozruchowa. 

Udzielamy tygodniowej gwarancji rozruchowej na nasze żarówki - tyle właśnie masz czasu, żeby sprawdzić, czy nasza żarówka działa bez zarzutu. Dasz rade? Jeśli po podłączeniu nie będzie świecić, zwrócimy Ci pieniądze lub podeślemy nowy egzemplarz. Na nasz koszt oczywiście! 

POLECANE PRODUKTY