FAQ sklepu bylight.pl

lampa sufitowa

Jakie elementy potrzebne są do zbudowania lampy?

Standardowa lampa składa się z podsufitki, dwóch korków mocujących, kawałka kabla oraz oprawki. Oczywiście do pełni szczęścia brakuje jeszcze żarówki.

Jak kupować kabel?

Kupując jedną sztukę kabla kupujesz 1 mb tego kabla, tzn, że kupując np 12 sztuk dostaniesz w paczce 12 mb kabla w jednym kawałku. Maksymalna długość kabla to 100 mb.

Czy żarówkami Edisona da się oświetlić pomieszczenie?

Jak najbardziej. Każda żarówka Edisona, mimo swoich dekoracyjnych walorów nadal jest źródłem światła i tak wersje 40 W dają około 150 lumenów zaś 60 W około 240 lumenów. Poniżej dane dla pozostałych żarówek:

-żarówki halogenowe - 300-400 lumenów

-żarówki LED - 300 - 650 lumenów

-żarówki mleczne - 280-380 lumenów.

Jaka jest żywotność żarówek?

Żywotność żarówek Edisona to około 2-3 tysiące godzin pracy na pełnej mocy. Wartości te możemy znacząco wydłużyć poprzez montaż ściemniacza, dzięki któremu można regulować natężenie światła. W USA znajduje się żarówka, która „ściemniona” działa już ponad 115 lat.

Czy żarówki LED działają ze ściemniaczami?

Żarówki LED z oferty Bylight nie działają ze ściemniaczami.

Dlaczego ByLight używa kabli 2 x 0,75 mm²?

W przypadku kabli oświetleniowych przekrój 2 x 0,75 mm² jest wystarczający zarówno wg polskiej jak i europejskiej normy

Dlaczego ściemniacz “bzyczy”?

Bzyczenie” jest wynikiem drgań elektromechanicznych i jest zależne od obciążenia ściemniacza, tj od mocy żarówki. Jest to zjawisko całkowicie normalne.

Czy można zrobić lampę składająca się z wielu żarówek?

Oczywiście! W takiej lampie kluczowa jest podsufitka, z której musi być możliwość wypuszczenia odpowiedniej ilości kabli. Największa lampa jaką robiliśmy miała 75 żarówek.

Czy możliwy jest odbiór osobisty zamówienia?

Jak najbardziej. Zapraszamy do naszego sklepu przy ul. Burakowskiej 15 w Warszawie gdzie od ręki można kupić większość lamp a także wszystkie żarówki, kable i akcesoria do budowy lamp.

Czy sam mogę zamontować lampę na suficie?

Mimo, że nie jest to trudna czynność, to polecamy skorzystanie z usług wykwalifikowanego elektryka.

Ile trwa realizacja zamówienia?

Większość zamówień na żarówki, kable i akcesoria do lamp wysyłamy w ciągu 24h. W przypadku lamp robionych na zamówienie, wysyłamy zamówienia w ciągu 1-4 dni roboczych w zależności od stopnia skomplikowania lampy. Zamówienia na lampy malowane i galwanizowane realizujemy w ciągu 7-10 dni roboczych.

Jak bezpiecznie odesłać produkty do ByLight?

Wszystkie żarówki oraz lampy powinny być spakowane w swoje oryginalne pudełka. Wszystkie elementy znajdujące się w paczce powinny być zabezpieczone folią bąbelkową oraz wypełniaczem zapobiegającym przemieszczaniu się towaru w paczce. Zawsze przed odesłaniem towaru prosimy o wcześniejszy kontakt w celu uzyskania dokładnych instrukcji na temat zwrotu.