Żarówki dekoracyjne

Żarówki dekoracyjne - żarówki ozdobne

Pokazuje 1 - 79 z 79 elementów

Po wiekach doświetlania ciemności ogniem, nastały czasy elektryczności a wraz z nimi żarówka!

Ten wynalazek odmienił wszystko. Jednak przez lata zmieniał się wielokrotnie w zależności od wielu czynników, takich jak dostępne technologie lub regulacje unijne na temat mocy żarówek używanych w Europie. Zmieniało się również światło jakie te żarówki dawały. A dokładniej mówiąc ich barwa. Ta mogła być zimna lub ciepła, w odcieniach bieli lub żółci. Nieustanne próby zmniejszenia zużycia energii przez źródła światła doprowadziły do tego że światło stawało się coraz bardziej białe. Jednym słowem miało być przede wszystkim użyteczne. Jak w szpitalach.

Ciepły blask żarówek ozdobnych

Jednak to czego oczekujemy po naszym domu, po naszym „gniazdku", to nie tylko użyteczność, a przede wszystkim przytulność, poczucie bezpieczeństwa i spokój. Właśnie takie poczucie zapewni nam ciepłe, żółte światło, którym świecą nasze oryginalne żarówki Edisona i żarówki dekoracyjne . Dostępne w naszym sklepie z lampami, pozwolą na wydobycie unikalnej atmosfery, przy której można się zrelaksować i poczuć się jak przy domowym ognisku. Ich zawiły żarnik węglowy, świecący w różnych odcieniach żółto pomarańczowej palety kolorów, jest ręcznie zaplatany. Grube szkło nie nagrzewa się, rozprzestrzeniając światło w zupełnie inny sposób niż klasyczna żarówka. Oglądając ją z bliska od razu widać ile pracy zostało włożonej w naszą unikalną żarówkę. Doceniamy to przy pierwszym kontakcie. 

Żarówki ozdobne LED

Prostota tego wynalazku jest niesamowita. Umieszczone w szklanej bańce włókno z trudno topliwego materiału, po podłączeniu do prądu, zaczyna się żarzyć światłem przybliżonym do słonecznego. Pierwotnie jako włókno stosowano drut wykonany z grafitu, teraz wykonuje się głównie z wolframu. I ta technologia nie zmieniła się od połowy XIX wieku. Dziś,w żarówkach dekoracyjnych, możemy cieszyć się zawiłymi żarnikami wolframowymi , które niezmiennie umieszczone są w szklanych bańkach wypełnionych mieszaniną gazów. Dokładnie jak wg patentu Thomasa Edisona z 1879 r. Choć kwestią sporną jest czy samą żarówkę wynalazł właśnie Edison, jego uznaje się za ojca tego wynalazku, właśnie z uwagi na patent w USA. Od tamtej pory niewiele się zmieniło w budowie klasycznych żarówek. Ozdobnych czy też zwykłych.

Ten klasyczny design sprawdza się po dzień dzisiejszy, czy to w loftach czy nowoczesnych powierzchniach. Ciepła barwa żarnika, sprawia że można bez końca przypatrywać się poplątanym włóknom, obserwując jak zmienia się ich kolor a wraz z nim nastrój jaki panuje w oświetlanym pomieszczeniu. By móc w pełni podziwiać efekty jakie daje nam żarówka dekoracyjna Edisona, należy zastosować ściemniacz, dzięki któremu można regulować natężenie oraz barwę światła, tym samym budując odpowiednią dla nas atmosferę. Co ciekawe, ściemniacz, poza regulowaniem powyższych, dzięki swej konstrukcji, pozwala na wydłużenie żywotności żarówki i zmniejsza ryzyko jej przepalenia przy uruchamianiu właściwie do zera.

Dekoracyjne żarówki halogenowe

Odwoływanie się do klasycznego designu to jedno, ale trzeba też iść z duchem czasu. Dlatego żarówki Edisona to nie jedyne żarówki ozdobne dostępne w ByLight. W klasycznych kształtach dostępne są również żarówki LED, z panelami wzorowanymi na oryginalnych żarówkach Edisona. Dają nieco więcej światła, i choć jego barwa nie jest tak ciepła jak w retro żarówkach, to są bardzo energooszczędne. Ponadto oferta jest wzbogacona o żarówki Halogenowe, których mocne światło zdecydowanie rozjaśni każdą przestrzeń, a także żarówki mleczne o łagodnej, przyjemnej dla oka barwie światła.